Се прикажуваат сите 3 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

BEYOND PEARL WHITE ПАСТА ЗА БЕЛЕЊЕ ЗАБИ

220 ден600 ден
Креирана од козметски стоматолог, оваа паста има двојна улога, чистење на забните површини од дентален плак, како и чистење на дамките на забната површина. Оваа формула има микрокристали кои ги чистат и обелуваат забите во текот на четкањето. Оваа паста за белење заби содржи квалитетни состојки кои го освежуваат здивот, овозможуваат минерализација на емајлот и даваат одлични резултати во белењето на забите. Достапна е во три облици: Advanced, Sensitivity и со зелен чај; во две големини: стандард и за патување. • Уникатна формула која содржи калциум пероксид кој функционира како помошно средство за белење • Овозможува долготраен свеж здив • Контрола на денталниот плак • Нема додатоци од животинско потекло, не е тестиран на животни • Изработени во САД
ЗАТВОРИ

7 FRUCHTLI – Детска паста за заби

449 ден
7 дена заштита и 7 дена авантура Секој ден е авантура со 7 вкуса на edel+white 7 Fruchtli детската паста за заби! Секоја паста содржи флуорид за зајакнување на забната глеѓ. Природните екстракти на зелениот чај и витаминот Е ги зацврстуваат забите во непцата. Не содржи вештачки бои, вкусови или агресивни пенливи агенси (Sodium Lauryl Sulphate [SLS]). Идеална за дневна нега на забите до 6-годишна возраст. Содржи: 7 туби x 9,3 мл. Вкусови: јаболко, цреша, лимон, слаткарче, портокал, круша и ванила.
ЗАТВОРИ

STOP Sensitive забен гел

449 ден
Инстантен. Биоактивна заштита. Засекогаш. STOP Sensitive забниот гел е нова патентирана формула која ја запира чувствителноста и спречува расипување на забите без компромиси. Ова подразбира дека изгледа добро, има добар вкус и всушност функционира. Ова не е ваша вообичаена паста за чувствителни заби, туку е освежувачки син гел за заби кој не само што обезбедува моментално и трајно олеснување на чувствителноста и заштита на шуплината, туку исто така стручно ги чисти забите. БЕЗ SLS, парабени, натриум сахарин или титаниум диоксид. Погоден за секојдневна употреба. Погоден за сите, но особено се препорачува за оние со чувствителни заби и непца. Исто така се препорачува за профилактичка употреба пред и за време на третманите за белење за да се спречи очекуваната чувствителност. Содржина:1 туба 75 ml