Прикажувам 13–22 од 22 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft за деца

149 ден
Најмеката четка за деца UltraSoft Konex HD® влакна се осум пати помеки од обичните, со што четкичката за деца Flosserbrush спаѓа во најмеките четки достапни за детските заби и непца. Достапна во атрактивен асортиман на бои и дизајни, нашата Kids Flosserbrush е идеална стартер четка. Нејзиниот ергономски дизајн со гумирани страни помага малите рачиња подобро да ја држат рачката. Особено соодветна за деца од првиот заб до 10-годишна возраст. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush за деца, асортиман на бои (не може да се изберат слободно).
ЗАТВОРИ

Pro Ortho четка за заби

269 ден
Поширока глава за подобро чистење Големата глава е скоро двојно поширока од онаа на конвенционалните четки за заби, што значи дека може да ги исчисти забите и непцата во еден чекор без напор. UltraSoft влакната нежно ги чистат непцата додека статичните внатрешни влакна се цврсти (но безбедни за употреба) за протези. Широката и флексибилна рачка помага во ублажување на напнатоста во зглобот и апсорбирање на притисокот при четкање; така ќе ви биде поудобно и попријатно на забите и непцата. Се препорачува за чистење на протези. Содржина: 1 четка за заби Pro-Gums
ЗАТВОРИ

Pro-Gums четка за заби – XXL глава на четка

269 ден
Поширока глава за подобро чистење Оваа динамична четка за заби е најдобриот избор за здрави непца и заби. Големата глава е скоро двојно поширока од онаа на конвенционалните четки за заби, што значи дека може да ги исчисти забите и непцата во еден чекор без напор. UltraSoft влакната нежно ги чистат непцата и благодарение на фините врвови на влакната, достигнуваат и помеѓу забите. Широката и флексибилна рачка помага при ублажување на напнатоста во рачниот зглоб и го апсорбира притисокот при четкање; така ќе ви биде поудобно и попријатно на забите и непцата. Се препорачува за оние со нежни непца, гингивит и / или пародонтитис. Содржина: 1 Pro-Gums четка за заби
ЗАТВОРИ

Whitening To Go четка за патување

289 ден
Ситни гумени топчиња за 37% подобро отстранување на дамки Вметнати во влакната на Whitening To Go малите гумени топчиња тријат дамки од забите додека ја полираат нивната површина. Влакната дури ја избришаа и конкуренцијата, чистејќи 37% поефикасно од другите тестирани четки за белење. Особено се препорачува за употреба со edel+white пастата против наслаги + белење. Со помалку од 100 мл, таа е совршен придружник за патување. За природно бели заби, дури и кога патувате. Едноставен и хигиенски „клик“ систем. Содржина: 1 edel+white Whitening Medium четка за патување, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Flosserbrush To Go Soft четка за патување

289 ден
Flosserbrush To Go со UltraSoft Konex HD® влакната, четката Flosserbrush To Go чисти секаде околу забите и непцата за најдетално и пријатно четкање. Особено се препорачува за иритирани непца, проблеми со пародонтот, чувствителност и нега на импланти. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush To Go Soft четка за заби, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Bacterio Target & Focus Brush®

1,099 ден
Запрете ја бактериската плака подобро од било кога Target® и Focus® се најновата иновација во швајцарската технологија. UltraSoft и флексибилните влакна Konex HD® на четката Focus® без напор се прилагодуваат на контурите на секој заб. Насочениот прамен на влакната од четкичката Target® лесно се лизга меѓу забите за темелно интердентално чистење. Влакната Konex HD® чистат и онаму каде што другите влакна не можат да стигнат, додека бесконтактното чистење на оваа четка за заби Sonic достигнува уште подалеку. Наменета е за употреба со Sonic Generation 8 Winner и особено се препорачува за оние со дополнителни предизвици за чистење (на пр. Импланти и мостови). Содржина: 1 Target глава + 1 Focus глава
ЗАТВОРИ

Глави со четка SOFT за Sonic Generation 8 WINNER

749 ден
Белење и полирање на забите безбедно и сигурно Патентираната полирачка четка за заби со вградени гумени топчиња ги бришат дамките без триење, правејќи ги забите да изгледаат светкаво бели. Ефикасниот дизајн Dual Clean чисти два заби истовремено. Вметнатите гумени топчести влакна ги избелуваат забите за 37% подобро од конкурентските влакна. Содржина: 2 глави за четки. Компатибилни со четка за заби edel + white Sonic Generation 8 Winner®.
ЗАТВОРИ

EasyFlex интердентална четка за заби MIX

399 ден
За совршено чистење на мали интердентални простори Лесна и ергономска, флексибилната рачка одговара на обликот на вашата рака, овозможувајќи лесен фат и лесна достапност до задните катници. Флексибилниот врат спречува оштетување на жичното јадро, продолжувајќи го животот на главата на четката, додека влакната имаат антибактериска облога за спречување контаминација. Безбедна за употреба кај импланти, мостови и протези. Се препорачува за чистење меѓу песјаци и катници за млади луѓе. Содржина: 1 пакет со 6 интердентални четки (Големини XS, SSS, SS, S, M и L)
ЗАТВОРИ

Flosserpik Lighthouse орален иригатор

6,399 ден
Совршено ја чисти целата уста Оралната иригација е следната генерација на забен конец. Оваа високотехнолошка и ефективна алатка која заштедува време е подарок што продолжува да дарува, бидејќи ќе ви обезбеди со години чисти заби и здрави непца со минимална потрошувачка на електрична енергија и вода. Поефикасен, покомпактен и поодржлив од нашиот претходен модел. Особено се препорачува за оние со мостови, протези, импланти и пародонтитис.
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft (двојно пакување)

499 ден
Првата четка за заби што реагира на вас. UltraSoft влакната и флексибилната рачка ја максимизираат чистината и го минимизираат оштетувањето. Додека ги миете забите, влакната Konex HD® реагираат на поопсежните движења во секој интердентален простор. Кога четкате под преголем притисок, рачката на Flosserbrush се свиткува од забите заштитувајќи ги непцата. Особено се препорачува за иритирани непца, пародонтални проблеми, чувствителност и нега на импланти. Содржина: 2 Ultrasoft Flosserbrush, со капаче за патување. Асортиман на бои (не може да се изберат слободно).