Се прикажуваат сите 4 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Flosserpik Lighthouse орален иригатор

6,399 ден
Совршено ја чисти целата уста Оралната иригација е следната генерација на забен конец. Оваа високотехнолошка и ефективна алатка која заштедува време е подарок што продолжува да дарува, бидејќи ќе ви обезбеди со години чисти заби и здрави непца со минимална потрошувачка на електрична енергија и вода. Поефикасен, покомпактен и поодржлив од нашиот претходен модел. Особено се препорачува за оние со мостови, протези, импланти и пародонтитис.
ЗАТВОРИ

Fresh & Protect вода за плакнење 400ml

349 ден
Природна заштита со пријатна свежина Fresh+Protect плакначот за уста е освежувачко терапевтско средство за плакнење на уста што ја буди устата. 100% без алкохол со природни екстракти од овошје. Екстрактите од грејпфрут и лимон обезбедуваат излив на свежина, како и природна антибактериска заштита. Особено погоден за употреба двапати на ден за зајакнување на свежината и спречување на плака. Количина: шише од 400 мл
ЗАТВОРИ

Чистач на јазик

199 ден
Ребаланс на бактерии и освежувач на здив Доволно силен за отстранување на бактериите, доволно нежен да не предизвика штета и може да го исчисти вашиот јазик за помалку од 10 секунди. Направен е од лесно флексибилен материјал со заоблени рабови, тој е удобен, брз и лесен за употреба. Особено се препорачува во случај на лош здив, настинка и воспаление во устата и грлото Содржина: 3 средства за чистење јазик
ЗАТВОРИ

Заменски сет за Flosserpik Lighthouse

649 ден
Прилози: • Завршеток со прскалка за плакнење околу забите, мостовите, имплантите и протезите • Завршеток со четка со целосна големина со заострени влакна Konex HD® за чистење помеѓу забите и под границата на непцата • Завршеток со масажер за масажа на непцата ги стимулира непцата и ослободува бактериите и остатоците од забните џебови • Завршеток со прскалка за субгингивално чистење ја насочува водата или антибактерискиот раствор длабоко во забните џебови • Завршеток со лажичка за чистење на јазик го чисти јазикот од бактерии за свеж здив