Се прикажуваат сите 7 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Supersoft Floss конец за заби

299 ден
Одличен за чистење под мостови, импланти и ортодонтски протези Вкочанетите делови на двата краја на секоја жичка се совршени за брзо и лесно провирање на конецот помеѓу забите и под мостовите. Сунѓерестиот конец е екстра густ и мек за нежно и темелно чистење. Кога се држи под напнатост, сунѓерестата средина се собира до една десетина од нејзината големина, така што е способна да исчисти дури и помали празнини. Потенките зацврстени краеви ви помагаат да маневрирате околу протезите и да го навиете конецот во соодветната позиција. Особено се препорачува за широки интердентални простори и за оние со мостови, импланти и протези. Содржина: 50 претходно исечени жици на Supersoft Floss
ЗАТВОРИ

EasyFlex интердентална четка за заби MIX

399 ден
За совршено чистење на мали интердентални простори Лесна и ергономска, флексибилната рачка одговара на обликот на вашата рака, овозможувајќи лесен фат и лесна достапност до задните катници. Флексибилниот врат спречува оштетување на жичното јадро, продолжувајќи го животот на главата на четката, додека влакната имаат антибактериска облога за спречување контаминација. Безбедна за употреба кај импланти, мостови и протези. Се препорачува за чистење меѓу песјаци и катници за млади луѓе. Содржина: 1 пакет со 6 интердентални четки (Големини XS, SSS, SS, S, M и L)
ЗАТВОРИ

Интердентална четка и чепкалка за заби SSS-S

249 ден
Чисти измеѓу и го расчистува забниот камен Споенo на средина, ова практично дуо ви овозможува сè што ви треба за лесно чистење помеѓу забите при движење. На едниот крај е флексибилна гумена глава што удобно се лизга помеѓу забите. Од друга страна е пластична кука што ги отстранува сите наслаги или остатоци што остануваат помеѓу или на забите. Лесно и безбедно чистете помеѓу забите каде што не можат да стигнат четките за заби. Совршено при движење и особено погодно за оние со мостови, импланти и протези. Содржина: 50 стапчиња, мали
ЗАТВОРИ

Интердентална четка и чепкалка за заби S-L

249 ден
Чисти измеѓу и го расчистува забниот камен Споенo на средина, ова практично дуо ви овозможува сè што ви треба за лесно чистење помеѓу забите при движење. На едниот крај е флексибилна гумена глава што удобно се лизга помеѓу забите. Од друга страна е пластична кука што ги отстранува сите наслаги или остатоци што остануваат помеѓу или на забите. Лесно и безбедно чистете помеѓу забите каде што не можат да стигнат четките за заби. Совршено при движење и особено погодно за оние со мостови, импланти и протези. Содржина: 50 стапчиња, средни
ЗАТВОРИ

Easy Tape восочна лента

279 ден
Восочна лента со вкус на нане за лесно интердентално чистење. За разлика од вообичаениот забен конец, Easy Tape е восочна забна лента со широка и рамна форма. Ова ви овозможува лесно да ги достигнете и најтесните места меѓу забите и затоа е особено погодно за почетници со конец. Лесната лента е поширока од другите забни конци, можете да отстраните повеќе плак со едно движење. Восочната лента слична по фрома на гума значи и дека лентата не се лизга и не се сече на прстите. Лесно за употреба, удобно за држење и поефикасно од традиционалниот забен конец. Содржина: 70 м восочна лента, доволно за приближно 200 чистења
ЗАТВОРИ

Expanding Superfloss 25m забен конец

299 ден
Супер-силен и сунѓерест забен конец Сунѓерестиот забен конец со технологија Expanding Superfloss ги намалува наслагите до 70% и затоа е супериорен во однос на конвенционалниот забен конец. Кога се користи затегнат, Expanding Superfloss лесно може да се вметне во повеќето интердентални простори. Кога доаѓа во контакт со плунката, се шири за да го пополни просторот помеѓу забите. Ова е она што го прави нашиот високотехнолошки конец толку ефикасен при отстранување на наслагите. Особено за широки интердентални простори. Должина: 25 метри
ЗАТВОРИ

Flosserpik Lighthouse орален иригатор

6,399 ден
Совршено ја чисти целата уста Оралната иригација е следната генерација на забен конец. Оваа високотехнолошка и ефективна алатка која заштедува време е подарок што продолжува да дарува, бидејќи ќе ви обезбеди со години чисти заби и здрави непца со минимална потрошувачка на електрична енергија и вода. Поефикасен, покомпактен и поодржлив од нашиот претходен модел. Особено се препорачува за оние со мостови, протези, импланти и пародонтитис.