Се прикажуваат сите 5 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Black Whitening Soft четка за заби (двојно пакување)

399 ден
Најпродаваниот megasmile производ е сега достапен со меки влакна Малите честички јаглен во ултра меките влакна ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што црните влакна за белење можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесно флексибилна рачка исто така спречува премногу притисок да се нанесува за време на четкањето. Се препорачува за белење кај оние со чувствителни заби и непца. Идеално се користи во комбинација со забниот снег за инстант избелување мегасмајл. Содржина: 1 двојно пакување содржи 2 SOFT Black Whitening четки megasmile, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft за деца

149 ден
Најмеката четка за деца UltraSoft Konex HD® влакна се осум пати помеки од обичните, со што четкичката за деца Flosserbrush спаѓа во најмеките четки достапни за детските заби и непца. Достапна во атрактивен асортиман на бои и дизајни, нашата Kids Flosserbrush е идеална стартер четка. Нејзиниот ергономски дизајн со гумирани страни помага малите рачиња подобро да ја држат рачката. Особено соодветна за деца од првиот заб до 10-годишна возраст. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush за деца, асортиман на бои (не може да се изберат слободно).
ЗАТВОРИ

Flosserpik Lighthouse орален иригатор

6,399 ден
Совршено ја чисти целата уста Оралната иригација е следната генерација на забен конец. Оваа високотехнолошка и ефективна алатка која заштедува време е подарок што продолжува да дарува, бидејќи ќе ви обезбеди со години чисти заби и здрави непца со минимална потрошувачка на електрична енергија и вода. Поефикасен, покомпактен и поодржлив од нашиот претходен модел. Особено се препорачува за оние со мостови, протези, импланти и пародонтитис.
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft (двојно пакување)

499 ден
Првата четка за заби што реагира на вас. UltraSoft влакната и флексибилната рачка ја максимизираат чистината и го минимизираат оштетувањето. Додека ги миете забите, влакната Konex HD® реагираат на поопсежните движења во секој интердентален простор. Кога четкате под преголем притисок, рачката на Flosserbrush се свиткува од забите заштитувајќи ги непцата. Особено се препорачува за иритирани непца, пародонтални проблеми, чувствителност и нега на импланти. Содржина: 2 Ultrasoft Flosserbrush, со капаче за патување. Асортиман на бои (не може да се изберат слободно).
ЗАТВОРИ

STOP Sensitive забен гел

449 ден
Инстантен. Биоактивна заштита. Засекогаш. STOP Sensitive забниот гел е нова патентирана формула која ја запира чувствителноста и спречува расипување на забите без компромиси. Ова подразбира дека изгледа добро, има добар вкус и всушност функционира. Ова не е ваша вообичаена паста за чувствителни заби, туку е освежувачки син гел за заби кој не само што обезбедува моментално и трајно олеснување на чувствителноста и заштита на шуплината, туку исто така стручно ги чисти забите. БЕЗ SLS, парабени, натриум сахарин или титаниум диоксид. Погоден за секојдневна употреба. Погоден за сите, но особено се препорачува за оние со чувствителни заби и непца. Исто така се препорачува за профилактичка употреба пред и за време на третманите за белење за да се спречи очекуваната чувствителност. Содржина:1 туба 75 ml