Приказ на еден резултат

Странично мени
ЗАТВОРИ

Pro Ortho четка за заби

269 ден
Поширока глава за подобро чистење Големата глава е скоро двојно поширока од онаа на конвенционалните четки за заби, што значи дека може да ги исчисти забите и непцата во еден чекор без напор. UltraSoft влакната нежно ги чистат непцата додека статичните внатрешни влакна се цврсти (но безбедни за употреба) за протези. Широката и флексибилна рачка помага во ублажување на напнатоста во зглобот и апсорбирање на притисокот при четкање; така ќе ви биде поудобно и попријатно на забите и непцата. Се препорачува за чистење на протези. Содржина: 1 четка за заби Pro-Gums