Се прикажуваат сите 2 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Black Whitening Loop четка за заби (двојно пакување)

399 ден
Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби Малите честички јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од забната глеѓ и дентинот, така што јамчестите влакна можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Уникатниот швајцарски дизајн не само што изгледа кул, туку и неговата компактна глава помага покомотно да се движи низ целата уста, особено во оние тешко достапни области. За природно бели заби. Содржина: 1 пакување со 2 црни четки за заби + 1 капаче за патување.
ЗАТВОРИ

STOP Sensitive забен гел

449 ден
Инстантен. Биоактивна заштита. Засекогаш. STOP Sensitive забниот гел е нова патентирана формула која ја запира чувствителноста и спречува расипување на забите без компромиси. Ова подразбира дека изгледа добро, има добар вкус и всушност функционира. Ова не е ваша вообичаена паста за чувствителни заби, туку е освежувачки син гел за заби кој не само што обезбедува моментално и трајно олеснување на чувствителноста и заштита на шуплината, туку исто така стручно ги чисти забите. БЕЗ SLS, парабени, натриум сахарин или титаниум диоксид. Погоден за секојдневна употреба. Погоден за сите, но особено се препорачува за оние со чувствителни заби и непца. Исто така се препорачува за профилактичка употреба пред и за време на третманите за белење за да се спречи очекуваната чувствителност. Содржина:1 туба 75 ml