Се прикажуваат сите 3 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Whitening To Go четка за патување

289 ден
Ситни гумени топчиња за 37% подобро отстранување на дамки Вметнати во влакната на Whitening To Go малите гумени топчиња тријат дамки од забите додека ја полираат нивната површина. Влакната дури ја избришаа и конкуренцијата, чистејќи 37% поефикасно од другите тестирани четки за белење. Особено се препорачува за употреба со edel+white пастата против наслаги + белење. Со помалку од 100 мл, таа е совршен придружник за патување. За природно бели заби, дури и кога патувате. Едноставен и хигиенски „клик“ систем. Содржина: 1 edel+white Whitening Medium четка за патување, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Flosserbrush To Go Soft четка за патување

289 ден
Flosserbrush To Go со UltraSoft Konex HD® влакната, четката Flosserbrush To Go чисти секаде околу забите и непцата за најдетално и пријатно четкање. Особено се препорачува за иритирани непца, проблеми со пародонтот, чувствителност и нега на импланти. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush To Go Soft четка за заби, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Чистач на јазик

199 ден
Ребаланс на бактерии и освежувач на здив Доволно силен за отстранување на бактериите, доволно нежен да не предизвика штета и може да го исчисти вашиот јазик за помалку од 10 секунди. Направен е од лесно флексибилен материјал со заоблени рабови, тој е удобен, брз и лесен за употреба. Особено се препорачува во случај на лош здив, настинка и воспаление во устата и грлото Содржина: 3 средства за чистење јазик