Се прикажуваат сите 2 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft за деца

149 ден
Најмеката четка за деца UltraSoft Konex HD® влакна се осум пати помеки од обичните, со што четкичката за деца Flosserbrush спаѓа во најмеките четки достапни за детските заби и непца. Достапна во атрактивен асортиман на бои и дизајни, нашата Kids Flosserbrush е идеална стартер четка. Нејзиниот ергономски дизајн со гумирани страни помага малите рачиња подобро да ја држат рачката. Особено соодветна за деца од првиот заб до 10-годишна возраст. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush за деца, асортиман на бои (не може да се изберат слободно).
ЗАТВОРИ

7 FRUCHTLI – Детска паста за заби

449 ден
7 дена заштита и 7 дена авантура Секој ден е авантура со 7 вкуса на edel+white 7 Fruchtli детската паста за заби! Секоја паста содржи флуорид за зајакнување на забната глеѓ. Природните екстракти на зелениот чај и витаминот Е ги зацврстуваат забите во непцата. Не содржи вештачки бои, вкусови или агресивни пенливи агенси (Sodium Lauryl Sulphate [SLS]). Идеална за дневна нега на забите до 6-годишна возраст. Содржи: 7 туби x 9,3 мл. Вкусови: јаболко, цреша, лимон, слаткарче, портокал, круша и ванила.