Прикажувам 1–12 од 21 резултати

Странично мени
ЗАТВОРИ

Black Whitening четка за заби

249 ден
Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби Малите честички на јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што влакната на Black Whitening можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесна флексибилна рачка исто така спречува преголемо притискање за време на четкањето. За природно бели заби. Содржи: 1 четкa за заби Black Whitening + 1 капаче за патување
ЗАТВОРИ

Black Whitening Soft четка за заби (двојно пакување)

399 ден
Најпродаваниот megasmile производ е сега достапен со меки влакна Малите честички јаглен во ултра меките влакна ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што црните влакна за белење можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесно флексибилна рачка исто така спречува премногу притисок да се нанесува за време на четкањето. Се препорачува за белење кај оние со чувствителни заби и непца. Идеално се користи во комбинација со забниот снег за инстант избелување мегасмајл. Содржина: 1 двојно пакување содржи 2 SOFT Black Whitening четки megasmile, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Black Whitening четка за заби (двојно пакување)

399 ден
Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби Малите честички на јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што влакната на Black Whitening можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесна флексибилна рачка исто така спречува преголемо притискање за време на четкањето. За природно бели заби. Содржи: 2 четки за заби Black Whitening + 1 капаче за патување
ЗАТВОРИ

Black Whitening Loop четка за заби (двојно пакување)

399 ден
Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби Малите честички јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од забната глеѓ и дентинот, така што јамчестите влакна можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Уникатниот швајцарски дизајн не само што изгледа кул, туку и неговата компактна глава помага покомотно да се движи низ целата уста, особено во оние тешко достапни области. За природно бели заби. Содржина: 1 пакување со 2 црни четки за заби + 1 капаче за патување.
ЗАТВОРИ

Flosserbrush Ultrasoft за деца

149 ден
Најмеката четка за деца UltraSoft Konex HD® влакна се осум пати помеки од обичните, со што четкичката за деца Flosserbrush спаѓа во најмеките четки достапни за детските заби и непца. Достапна во атрактивен асортиман на бои и дизајни, нашата Kids Flosserbrush е идеална стартер четка. Нејзиниот ергономски дизајн со гумирани страни помага малите рачиња подобро да ја држат рачката. Особено соодветна за деца од првиот заб до 10-годишна возраст. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush за деца, асортиман на бои (не може да се изберат слободно).
ЗАТВОРИ

Pro Ortho четка за заби

269 ден
Поширока глава за подобро чистење Големата глава е скоро двојно поширока од онаа на конвенционалните четки за заби, што значи дека може да ги исчисти забите и непцата во еден чекор без напор. UltraSoft влакната нежно ги чистат непцата додека статичните внатрешни влакна се цврсти (но безбедни за употреба) за протези. Широката и флексибилна рачка помага во ублажување на напнатоста во зглобот и апсорбирање на притисокот при четкање; така ќе ви биде поудобно и попријатно на забите и непцата. Се препорачува за чистење на протези. Содржина: 1 четка за заби Pro-Gums
ЗАТВОРИ

Pro-Gums четка за заби – XXL глава на четка

269 ден
Поширока глава за подобро чистење Оваа динамична четка за заби е најдобриот избор за здрави непца и заби. Големата глава е скоро двојно поширока од онаа на конвенционалните четки за заби, што значи дека може да ги исчисти забите и непцата во еден чекор без напор. UltraSoft влакната нежно ги чистат непцата и благодарение на фините врвови на влакната, достигнуваат и помеѓу забите. Широката и флексибилна рачка помага при ублажување на напнатоста во рачниот зглоб и го апсорбира притисокот при четкање; така ќе ви биде поудобно и попријатно на забите и непцата. Се препорачува за оние со нежни непца, гингивит и / или пародонтитис. Содржина: 1 Pro-Gums четка за заби
ЗАТВОРИ

Whitening To Go четка за патување

289 ден
Ситни гумени топчиња за 37% подобро отстранување на дамки Вметнати во влакната на Whitening To Go малите гумени топчиња тријат дамки од забите додека ја полираат нивната површина. Влакната дури ја избришаа и конкуренцијата, чистејќи 37% поефикасно од другите тестирани четки за белење. Особено се препорачува за употреба со edel+white пастата против наслаги + белење. Со помалку од 100 мл, таа е совршен придружник за патување. За природно бели заби, дури и кога патувате. Едноставен и хигиенски „клик“ систем. Содржина: 1 edel+white Whitening Medium четка за патување, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Flosserbrush To Go Soft четка за патување

289 ден
Flosserbrush To Go со UltraSoft Konex HD® влакната, четката Flosserbrush To Go чисти секаде околу забите и непцата за најдетално и пријатно четкање. Особено се препорачува за иритирани непца, проблеми со пародонтот, чувствителност и нега на импланти. Содржина: 1 edel+white Flosserbrush To Go Soft четка за заби, асортиман на бои (не може да се изберат слободно)
ЗАТВОРИ

Supersoft Floss конец за заби

299 ден
Одличен за чистење под мостови, импланти и ортодонтски протези Вкочанетите делови на двата краја на секоја жичка се совршени за брзо и лесно провирање на конецот помеѓу забите и под мостовите. Сунѓерестиот конец е екстра густ и мек за нежно и темелно чистење. Кога се држи под напнатост, сунѓерестата средина се собира до една десетина од нејзината големина, така што е способна да исчисти дури и помали празнини. Потенките зацврстени краеви ви помагаат да маневрирате околу протезите и да го навиете конецот во соодветната позиција. Особено се препорачува за широки интердентални простори и за оние со мостови, импланти и протези. Содржина: 50 претходно исечени жици на Supersoft Floss
ЗАТВОРИ

EasyFlex интердентална четка за заби MIX

399 ден
За совршено чистење на мали интердентални простори Лесна и ергономска, флексибилната рачка одговара на обликот на вашата рака, овозможувајќи лесен фат и лесна достапност до задните катници. Флексибилниот врат спречува оштетување на жичното јадро, продолжувајќи го животот на главата на четката, додека влакната имаат антибактериска облога за спречување контаминација. Безбедна за употреба кај импланти, мостови и протези. Се препорачува за чистење меѓу песјаци и катници за млади луѓе. Содржина: 1 пакет со 6 интердентални четки (Големини XS, SSS, SS, S, M и L)
ЗАТВОРИ

Интердентална четка и чепкалка за заби SSS-S

249 ден
Чисти измеѓу и го расчистува забниот камен Споенo на средина, ова практично дуо ви овозможува сè што ви треба за лесно чистење помеѓу забите при движење. На едниот крај е флексибилна гумена глава што удобно се лизга помеѓу забите. Од друга страна е пластична кука што ги отстранува сите наслаги или остатоци што остануваат помеѓу или на забите. Лесно и безбедно чистете помеѓу забите каде што не можат да стигнат четките за заби. Совршено при движење и особено погодно за оние со мостови, импланти и протези. Содржина: 50 стапчиња, мали